قانون جذب و تجسم

قانون جذب و تجسم

قانون جذب و تجسم

قانون جذب، در فلسفه‌ی اندیشه و تامل، باوری است که می‌گوید هر آنچه که به آن توجه کنیم، چه افکار مثبت و چه افکار منفی، همان وارد زندگی ما می‌شود. به معنای حقیقی کلمه به هر چه توجه کنیم، همان وارد زندگیمان خواهد شد.حال آن توجهات می‌توانند،افکار مثبت باشند و یا افکار منفی. این باور براساس ایده‌ای است که مردم و افکارشان هر دو از (انرژی) ساخته شده‌اند و از طریق فرایند انرژی‌های همانند، همدیگر را جذب می‌کنند. شخص می‌تواند، سلامت و روابط شخصی خویش را ارتقا ببخشد. باور به فرضیه جذب، مبتنی بر این ایده است که مردم و افکارشان از (انرژی خالص) ساخته شده‌اند و از آنجایی که انرژی‌ها مشابه یکدیگر را جذب می‌کنند، شخص می‌تواند با افکار مثبت، سلامتی و ارتباطات فردی‌اش را بهبود بخشد.

گوینده: محمد مهدی برجعلی

به طور کلی قانون جذب تمام زندگی حال و آینده‌ی شخص را تشکیل می‌دهد.یعنی اینکه اگر در زندگیمان به افکار مثبت و یا منفی خاصی توجه کنیم همان افکار وارد زندگیمان خواهند شد.ربه طور مثال:اگر به پول و ثروت فکر کنیم و اگر باور داشته باشیم که آن را به دست خواهیم آورد، به طور حتم این اتفاق در زندگی ما رخ خواهد داد. اما می‌تواند عکس این هم اتفاق بیفتد، به طور مثال، فکر به افکار منفی و یا فکر به افکار پوچ، بی‌ارزش و بی‌هویت.

حال چطور می‌توانیم افکار مثبت را تبدیل به یک زندگی کنیم؟

یکی از راه کارهای زندگی سراسر از شادی و به خصوص ثروت، (تجسم) است.

ناپلئون هیل، سال‌ها پیش در کتاب خود تحت عنوان《بیندیشید و ثروتمند شوید》گفته است:

تجسم و خیال، حیرت‌آورترین، معجزه‌آساترین و قدرتمندترین نیرویی است که جهان تا به حال شناخته است.

متاسفانه،بسیاری از انسان‌ها اگر هم از این نیرو استفاده کنند،آن را علیه خود به کار می‌برند.آن‌ها اغلب، چیزهایی را که نمی‌خواهند، یعنی مشکلاتی را که ممکن است پیش بیاید و اتفاقاتی که از وقوع آن هراس دارند را تجسم می‌کنند؛ اما بیایید آن گونه که خداوند از ما خواسته، از نیروی تجسم استفاده کنیم. در این باره حضرت علی (ع) می‌فرمایند:

“مواظب افکارت باش که گفتارت می‌شود، مواظب گفتارت باش که رفتارت می‌شود،مواظب رفتارت باش که عادتت می‌شود، مواظب عادتت باش که شخصیتت می‌شود، مواظب شخصیتت باش که سرنوشتت می‌شود.”

این سخن به خوبی نمایانگر آن است که به طور کلی تمام شخصیت و وجود انسان را قانون جذب و تمرکز بر روی افکارمان تشکیل می‌دهد.

اما چگونه تجسم کنیم؟ روند تجسم بسیار ساده است و تنها چند دقیقه طول می‌کشد، هر چند برای رسیدن به نتیجه باید صبور باشید و مرتب تمرین کنید. این همان جایی است که مردم با آن مشکل دارند.

در جایی راحت بنشینید؛ مکانی که انتخاب می‌کنید، باید آرام باشد و چیزی حواستان را پرت نکند. چشمانتان را ببندید و تصور کنید به هدف‌تان رسیده‌اید. سعی کنید همه‌ی جزئیات را در ذهنتان مجسم کنید. خودتان را مجسم کنید که دارید آرزویتان را تجربه می‌کنید.این فیلم را بارها و بارها در ذهنتان تکرار کنید.

طوری تصور کنید که انگار همه‌چیز واقعی است. نکته‌ی کلیدی در تجسم، این است که تصور کنید رسیدن به هدف‌تان واقعا چه احساسی به شما می‌دهد. اینکه فقط تصویری در ذهن خود ایجاد کنید، کافی نیست؛ باید تمام حواس خود را درگیر کنید. به این اکتفا نکنید که خودتان را موفق تصور کنید، بلکه باید با تمام وجودتان آن را حس کنید. کاملا حس کنید که چطور آدرنالینِ بدن‌تان زیاد می‌شود و ضربان قلب‌تان تندتر می‌شود. احساس کنید، بشنوید و بو کنید که رسیدن به هدفی که مدت‌ها دنبالش بوده‌اید، چه حسی دارد. هدف تجسم این است که به تصویر ذهنی قوی‌ای برسید که کاملا برای‌تان واقعی باشد.

یادتان باشد این تجسم و همچنین قانون جذب می‌تواند سبب رسیدن تمام انسان‌ها به آرزوهایشان باشد.

پس با تجسمی عالی و قوی به تمامی آرزوهایمان برسیم.

به وسیله قدرت قانون جذب می‌توانید زندگی‌تان را به طور کامل تغییر دهید زیرا توانایی شما نامحدود است. توانایی نامحدودی دارید تا بتوانید به وسیله آن به تمام چیزهایی که دوست دارید فکر کنید و آن ها را جذب کنید. بنابراین با استفاده از این قدرت نامحدود می‌توانید تمام چیزهای خوبی را که دوست دارید جذب کنید.

شما دارای قدرتی بسیار نامحدودی هستید که به وسیله آن می‌توانید زندگیتان را همان طور که دوست دارید بسازید و هرچیزی را که می‌خواهید جذب کنید. شما با استفاده از قدرت ذهنتان می‌توانید به هر خواسته و آرزویی که دارید برسید. فقط و فقط باید ذهنتان را کنترل کنید.

چرا ما دیر باوریم؟ (دیر باوری ما تنها شامل قانون جذب نیست)

به این موضوعات خوب فکر کنید. اگر شما نیز کم باور و یا سخت باور هستید و یا اصلا باور ندارید، بدانید که تنها نیستید. ۹۹% مردم جهان، قانون جذب و بسیاری اصول موفقیت و تحول فردی را می‌خوانند و می‌پسندند ولی هرگز باور نمی‌کنند. بسیاری از افراد به ‌صورت عادت و یا به خاطر آسیب‌های کودکی به خیلی از پدیده‌های واقعی در پیرامون خود نگاه غیرواقعی و تردیدآمیزی دارند. بله عادت به ناباوری، خود قانونی فراگیر شده است. ما تا همین چند سال پیش “قانون جاذبه زمین” را نیز قبول نداشتیم. در آن زمان اگر کسی این قانون را باور می‌کرد، تعجب می‌کردند. اما اگر امروز کسی آن را قبول نکند، دیوانه خطابش می‌کنیم. لطفا، برای سه هفته تردید و ناباوری را کنار بگذارید.

در طول هزاران سال، انسان‌های بسیار زیادی از این قانون برای رسیدن به ثروت و آرزوهای خود استفاده کردند. پنهان ماندن شیوه استفاده از این قانون به علت ترس و طمع ثروتمندان گذشته بوده که می‌خواستند تنها خودشان از روش جادویی این قانون اطلاع داشته باشند. چیزی که باعث شد قانون جذب تا این حد معروف و مشهور شود، پیدا کردن ردپای این قانون در گذشته و تایید کردن آن توسط دانشمندان فیزیک کوانتوم بود. دکتر «جان هاگلین» فیزیک‌دان کوانتوم، نظریه‌پرداز اجتماعی و از مروجان عرفان کوانتومی در این باره می‌گوید:

“مکانیک کوانتوم و کیهان‌شناسی کوانتومی این موضوع را که جهان هستی از فکر و اندیشه شکل‌گرفته می‌پذیرد و این نظریه که هر آنچه پیرامون ما است روزی تنها یک فکر بوده را تایید می‌کند؛” بنابراین‌همه‌چیز به این بستگی دارد که ما چطور از قدرت خود استفاده می‌کنیم؛ مثبت یا منفی. درواقع هیچ‌گونه محدودیتی برای نیروی بالقوه انسان‌ها وجود ندارد. این کار به راستی از طریق سطحی که در آن هستیم و به آن می‌اندیشیم، صورت می‌گیرد.

به قلم محمد مهدی برجعلی

 

 

 

لطفا نظر خودتان را با ما در میان بگذارید
محمد مهدی برجعلی
محمد مهدی برجعلی هستم. علاقه بسیار زیادی به حوزه گویندگی دارم. هم اکنون در رشته ادبیات و علوم انسانی تحصیل می کنم و دوست دارم که در گویندگی مهارت های زیادی رو کسب کنم.

مقالات مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + سه =